Czym się różnią folie ochronne od powłok ceramicznych?

 

Wielu kierowców, rozważając różne opcje skutecznego zabezpieczenia swojego pojazdu zastanawia się pomiędzy wyborem folii ochronnej, a powłoki ceramicznej. Postanowiliśmy opisać kilka istotnych różnic dotyczących tych rozwiązań. Pierwszą i podstawową różnicą jest jest fakt, że tylko folia ochronna skutecznie chroni auto przed zarysowaniami. Podczas, gdy uszkodzenia struktury ceramicznej nie znikają, w przypadku dobrych folii ochronnych ich skład chemiczny umożliwia samoczynne zasklepianie się mikrorysek pod wpływem ciepła.


Folia vs powłoka ceramiczna


Kiedy więc na powłoce ceramicznej na Twoim aucie pojawi się rysa nie ma skutecznego sposobu jej usunięcia. Oczywiście powłoka ceramiczna nadal chroni lakier samochodu, ale rysę będzie wyraźnie widać na warstwie ochronnej. Specjalna powłoka folii ochronnej nie tylko ochroni Twój lakier przed zarysowaniami, ale również sama zajmie się “autoleczeniem”, czyli zasklepianiem się uszkodzeń.

Cechą charakterystyczną większości powłok ceramicznych są właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że woda, która pojawia się na tego typu powierzchni nie przywiera do niej, ześlizgując się niemal natychmiast. Tylko niektóre folie ochronne mają podobne właściwości. Folie ochronne są grubsze od powłok ceramicznych. Nie jest to różnica widoczna gołym okiem, za to w przypadku głębokich rys te dodatkowych kilka mikronów grubości może uchronić Twoje auto przed trwałymi uszkodzeniami. Ze względu na swoją grubość, folie ochronne są też oczywiście dużo bardziej wytrzymalsze. Aby sprawdzić jak mocna jest folia możesz spróbować nałożyć ją na gwóźdź i spróbować ją przebić. Uwierz nam, to będzie z pewnością nie lada wyzwanie.

Firma Premo Shield po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowała się polecać swoim klientom folie ochronne firmy Xpel jako najbardziej skuteczny sposób ochrony lakieru ich samochodów.

Nasze realizacje

Czat
1
Close chat
Witaj! Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Jeśli chcesz porozmawiać z nami na żywo, prosimy o kliknięcie przycisku "Rozpocznij czat".

Rozpocznij czat